Yenilik Bizim İşimiz.
"Fikrinizi ve Projenizi Bekliyoruz"


TEL: 0 256 218 2000 - 2900 (Dahili)

Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) Üniversite-Sanayi İşbirliğine Katkıda Bulunmaya Devam Ediyor

Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) Üniversite-Sanayi İşbirliğine Katkıda Bulunmaya Devam Ediyor

Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) Faaliyetlerine Bir Yenisini Daha Ekledi

1969 yılında Ethem ÜÇYOL tarafından kurulan ve tarımsal ürün/gıda işleme makinaları konusunda faaliyet gösteren ÜÇYOL MAKİNE LTD.ŞTİ., sektördeki birikimini bilimsel ve teknik bilgi ile birleştirmek amacıyla AİSYEM öncülüğünde üniversitemiz öğretim üyeleriyle buluştu.

Kestane, çam fıstığı, zeytin, incir gibi yerel ürünleri işleyen makinalar başta olmak üzere, gıda işleme makinaları tasarımı ve imalatı yapmakta olan Üçyol Makine, makine tasarımı, tasarımı yapılan makinanın teknik analizi ve Üniversite-Sanayi işbirliğini arttırabileceği diğer platformlardan olan TÜBİTAK, KOSGEB, TKDK, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, Tarım Bakanlığı’nın çağrıya çıktığı projelere ilişkin proje yönetimi konularında bilgi almak için, Üniversitemiz Aydın Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri Yrd.Doç.Dr. Taner AKBAŞ ve Yrd.Doç.Dr. Erkan ŞİMŞEK ile AİSYEM çatısı altında bir araya gelmişlerdir.

Firma temsilcisi Cihan ÜÇYOL ve Sunay ÜÇYOL‘un katılımlarıyla AİSYEM öncülüğünde gerçekleşen toplantı sonucunda,  başta proje yönetimi ve tasarım/analiz konuları olmak üzere birçok teknik konuda işbirliğine gidilmesine yönelik ön protokol yapılmıştır.

 

12 Nisan 2016 Salı

Okunma Sayısı : 756